Par godprātīgu, priekšzīmīgu darba pienākumu pildīšanu un būtisku ieguldījumu Tieslietu ministrijas, tieslietu sistēmas un Latvijas tiesību sistēmas attīstībā un starptautiskās sadarbības veicināšanā tieslietu jomā apbalvotas sešas Patentu valdes darbinieces.
Ar Tieslietu ministrijas II pakāpes Atzinības rakstu un „sudraba” spalvu apbalvotas:
- Attīstības un starptautiskās sadarbības departamenta direktore Ilze Grava — par būtisku ieguldījumu Tieslietu ministrijas, tieslietu sistēmas un Latvijas tiesību sistēmas attīstībā un starptautiskās sadarbības veicināšanā tieslietu jomā;
- Attīstības un starptautiskās sadarbības departamenta direktores vietniece Terēze Vētra — par būtisku ieguldījumu Tieslietu ministrijas, tieslietu sistēmas un Latvijas tiesību sistēmas attīstībā un starptautiskās sadarbības veicināšanā tieslietu jomā.
Ar Tieslietu ministrijas Goda diplomu apbalvotas:
- Preču zīmju un dizainparaugu departamenta direktore Laima Daugavvanaga — par godprātīgu darbu, priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu darba pienākumu pildīšanu;
- Attīstības un starptautiskās sadarbības departamenta vecākā referente Elīna Gaile — par godprātīgu darbu, priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu darba pienākumu pildīšanu;
- Attīstības un starptautiskās sadarbības departamenta projekta vadītāja Māra Vilciņa — par godprātīgu darbu, priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu darba pienākumu pildīšanu;
- Administratīvā un finanšu departamenta Finanšu un grāmatvedības nodaļas finansiste Māra Sileniece — par godprātīgu darbu, priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu darba pienākumu pildīšanu.
Ilze Grava, vadot Attīstības un starptautiskās sadarbības departamentu, ir būtiski veicinājusi ne tikai iestādes atpazīstamību Latvijā un ārpus tās, bet arī veiksmīgi nodrošinājusi iestādes jaunu iniciatīvu īstenošanu, papildu finanšu līdzekļu piesaisti un būtiski veicinājusi sabiedrības izpratni par intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumiem.
Īpaši uzsverama ir Eiropas Dizaina balvas 2024 apbalvošanas ceremonija, kas norisinājās Rīgā un, par kuras organizēšanu I. Grava bija atbildīga no Patentu valdes puses. I. Grava veiksmīgi vadīja Patentu valdes komandu, nodrošinot augstvērtīgu un profesionālu pasākuma norisi.
Terēzes Vētras vadībā ir izstrādātas un īstenotas Patentu valdes un Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO), Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) un Eiropas Patentu iestādes sadarbības aktivitātes, tādējādi sniedzot nozīmīgu ieguldījumu Patentu valdes stratēģiskā mērķa – “Patentu valdes lomas stiprināšana starptautiskajā līmenī” sasniegšanā.
Īpaši jāuzsver T. Vētras būtiskais ieguldījums Eiropas Dizaina balvas 2024 organizēšanā, kas viennozīmīgi ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Eiropas intelektuālā īpašuma jomā 2024. gadā.
Laima Daugavvanaga darba gaitas Patentu valdē sāka kā Patentu valdes Apelācijas padomes (šobrīd – Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes) sekretāre. Tomēr, ņemot vērā viņas profesionālo pieredzi, tiekšanos uz attīstību, skaidro vīziju par iestādes tālāko attīstību preču zīmju un dizainparaugu jomā, viņa tika pārcelta Preču zīmju un dizainparaugu departamenta direktora amatā. Kopš viņas iecelšanas departamenta direktora amatā departaments ir uzņēmis straujus attīstības kursu, kas orientēts uz departamenta darba efektivizāciju, augstāko darba standartu uzturēšanu, pakalpojumu pieejamību klientiem, starptautisko sadarbību un attīstības projektu ieviešanu, tādā veidā būtiski veicinot intelektuālā īpašuma nozares attīstību kopumā.
Elīnai Gailei ir nozīmīga loma Patentu valdes pozitīvā publiskā tēla kaldināšanā, jo Elīnai ir daudzpusīga un ilggadīga pieredze komunikācijas un mārketinga jomā citās organizācijās. Īpaši jāuzsver E. Gailes radošā un neordinārā pieeja Patentu valdes sociālo tīklu kontu attīstībā un digitālas komunikācijas nodrošināšanā
Pēdējā gada laikā E. Gaile sniedza būtisku pienesumu arī Eiropas Dizaina balvas 2024 apbalvošanas ceremonijas un saistīto pasākumu organizācijā, kurā viņa aktīvi iesaistījās jau kopš 2023. gada, kad Rīga tika nosaukta par norises vietu.
Māras Vilciņas viens no būtiskajiem ieguldījumiem Patentu valdes darbā bija Eiropas Komisijas un EUIPO mazo un vidējo uzņēmumu fonda “Idejas stiprākam uzņēmumam” īstenošana Latvijā, kas rezultējās Patentu valdes un uzņēmēju ekosistēmas sadarbības stiprināšanā.
Viens no lielākajiem pienesumiem sabiedrības izglītošanā par intelektuālo īpašumu bija M. Vilciņas 2023. gadā koordinētais tālmācības kurss latviešu valodā “Vispārējais kurss par intelektuālo īpašumu”, kas tika īstenots sadarbībā ar WIPO akadēmiju. Pēdējā gada laikā M. Vilciņa uzņēmās vadošo lomu Reģionālā semināra tiesnešiem organizēšanā, kas rezultējās labākā semināra īstenošanā, kāds līdz šim noticis.
Māra Sileniece aktīvi iesaistījās budžeta plānošanas un izpildes kontroles procesa optimizēšanā, ieviešot Microstrategy tehnisko risinājumu. Šī iniciatīva būtiski uzlaboja darba efektivitāti, padarot procesu pārskatāmāku un vieglāk pārvaldāmu.
M. Silenieces darbu raksturo profesionalitāte, precizitāte un atbildības sajūta. Pildot uzticētos pienākumus, ir rūpīga un nenogurdināma, darbā tiecas sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu, labprāt uzņemas papildu darbus.
Informāciju sagatavoja: