Ziņas no iestādes
WIPO GA

Uzstājoties ikgadējā Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Ģenerālajā asamblejā, Patentu valdes direktors Agris Batalauskis atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu  Ukrainai, lai tās intelektuālā īpašuma nozare un valsts kopumā spētu atjaunoties pēc Krievijas īstenotā kara šajā valstī, kā arī aktualizēja jautājumu par WIPO Maskavas biroja darbības lietderību.  

Uzrunājot organizācijas vadību un kolēģus - pasaules valstu nacionālo intelektuālā īpašuma iestāžu vadītājus un delegātus, A. Batalauskis uzsvēra, ka Latvija nemainīgi atbalsta WIPO redzējumu par intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību - vīziju, kas ietver holistisku, mērķtiecīgu un praktisku pieeju intelektuālā īpašuma sistēmas izmantošanai ar mērķi atbalstīt jaunu izgudrojumu un radošuma attīstību, kā arī veicināt to, ka intelektuālais īpašums ir pieejams ikvienam un var būt viens no galvenajiem ekonomikas attīstības virzītājspēkiem.  

Patentu valdes vārdā tika izteikta pateicība WIPO par sniegto atbalstu, kas dažādu aktivitāšu un projektu veidā vairāku gadu garumā tiek sniegts intelektuālā īpašuma sistēmas lietotājiem Latvijā. A. Batalauskis apliecināja, ka Patentu valde arī turpmāk vēlas cieši sadarboties ar WIPO, lai sniegtu atbalstu ikvienam intelektuālā īpašuma sistēmas lietotājam Latvijā un ārpus valsts robežām. 

A. Batalauskis pateicās par WIPO sagatavoto ziņojumu saistībā ar atbalstu Ukrainas inovāciju un jaunrades sektoram un intelektuālā īpašuma sistēmai. Viņš uzsvēra, ka aktivitāšu turpināšana, lai atbalstītu Ukrainas intelektuālā īpašuma sistēmu Krievijas izvērstā kara apstākļos, ir viena no Latvijas prioritātēm, jo agresorvalsts veiktās darbības negatīvi ietekmē ne tikai Ukrainas iedzīvotājus kopumā, bet arī jaunrades un inovāciju nozari.  

“Mums, kuri dzīvo šajā realitātē un nav aizmirsuši, kas ir fakti un patiesība, ir pilnīgi skaidrs, ka Krievijas īstenotais necilvēcīgais karš Ukrainā prasīs ilgtermiņa atveseļošanos,” uzrunā pauda A. Batalauskis. 

Turpinot uzrunu, A. Batalauskis vērsa uzmanību uz WIPO ārējā biroja Maskavā darbību, norādot, ka WIPO ārējā biroja darbība Krievijas Federācijā, kas nepārprotami pārkāpj ANO statūtus un starptautiskās tiesības, ir pretrunā ar WIPO pamatvērtībām. Vienlaikus uzrunā tika norādīts, ka resursu piešķiršana ārējam birojam Maskavā absolūti neatbilst šī biroja rezultātiem un līdz ar to WIPO jāpārvērtē pieeja šajā jautājumā.   

Ģenerālā asambleja ir WIPO galvenā politikas un lēmumu pieņemšanas struktūra, un tās ikgadējās sesijas laikā dalībvalstu pārstāvji novērtē organizācijas darba progresu un apspriež turpmākos politikas virzienus, kā arī pieņem lēmumus par organizatoriskās struktūras izmaiņām. 

Informāciju sagatavoja:

Ella Niedra

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ella.Niedra [at] lrpv.gov.lv