Nozares ziņas
GlobalAwardsCeremony uzvarētāji

Balvas saņēmuši jaunās WIPO Global Awards programmas pirmie uzvarētāji.

Kā jau esam informējuši no 14. – 22. jūlijam Ženēvā norisinājās Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) asambleja. Latviju šajā nozīmīgajā forumā pārstāvēja Patentu valdes direktors Agris Batalauskis  un Izgudrojumu ekspertīzes departamenta direktore Līga Lārmane.

Asamblejas gaitā sumināja jaunizveidotās WIPO Global Awards programmas pirmos piecus uzvarētājus. Tā izveidota, lai cildinātu inovatīvus, uz intelektuālā īpašuma tiesībām balstītus komerciālus risinājumus, kas veicina ekonomisko, sociālo un kultūras progresu. Šogad uzmanības centrā bija mazie un vidējie uzņēmumi, kas ir pasaules ekonomikas mugurkauls.

Žūrijas komisija izvērtēja 272 pieteikumus, no 62 pasaules valstīm. Apbalvošanas ceremonijā WIPO ģenerāldirektors Darens Tangs pasniedza balvas pirmajiem pieciem uzvarētājiem - Hydraloop no Nīderlandes, Lucence of Singapore, Raycan no Ķīnas, Shylon no Ķīnas un Splink no Japānas.

“Agrīna vēža atklāšana, enerģiju taupošas gaismas, ūdens otrreizēja pārstrāde, demences diagnostika un uzlabota medicīniskā attēlveidošana: WIPO Global Awards atklāšanas balvas ieguvēji strādā, lai izveidotu labāku pasauli. Tagad mūsu pieci uzvarējušie mazie un vidējie uzņēmumi gūs labumu no WIPO atbalsta, kas palīdzēs viņu biznesam augt,” sacīja Tanga kungs.

Nīderlandes uzņēmums Hydraloop projektē un ražo kompaktas tehniskā ūdens attīrīšanas iekārtas atkārtotai izmantošanai dzīvojamiem un komerciāliem objektiem. Izstrāde ļauj samazināt ūdens patēriņu līdz pat 45%.

Lucence of Singapore veic ultrasensitīvus šķidruma biopsijas testus, lai sniegtu ārstiem un viņu pacientiem vitāli svarīgu informāciju, kas nodrošina āagrāku onkoloģisko saslimšanu atklāšanu un efektīvāku ārstēšanu

RAYCAN kļuvis par digitālā starojuma noteikšanas un attēlveidošanas tehnoloģiju līderi. Uzņēmums ir pieteicies un ieguvis vairāk nekā simts patentu ASV, Vācijā, Japānā un citās valstīs.

Ķīnas uzņēmums Shylon ir profesionālis apgaismojuma arhitektūras jomā izmantojot enerģiju taupošās LED tehnoloģijas. Shylon pieeja – viens zīmols, globāls tirgus, augsta līmeņa optiskā arhitektūra un progresīvu tehnoloģiju izmantošana rada straujas attīstības iespējas arī nelieliem uzņēmumiem.

Japānas uzņēmums Splink izstrādā mākslīgā intelekta programmatūru, kas palīdz diagnosticēt demenci un citas neirodeģeneratīvas slimības.

Nākamajā gadā WIPO Global Awards programmas uzmanības centrā būs jauniešu un sieviešu veikums intelektuālā īpašuma un inovatīvu risinājumu jomā. Vairāk par WIPO Global Awards šeit.

Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Informāciju sagatavoja:

Māra Vilciņa

IT projektu vadītāja
Mara.Vilcina [at] lrpv.gov.lv