Ziņas no iestādes Vienotā prakse

Eiropas Savienības dalībvalstu kopīgs paziņojums par vienoto praksi attiecībā uz kritērijiem, lai novērtētu dizainparaugu izpaušanu internetā.

Š.g. 1. aprīlī Eiropas Savienības dalībvalstu intelektuālā īpašuma biroji publicējuši kopīgo paziņojumu “Kritērijiem, lai novērtētu dizainparaugu izpaušanu internetā”, kurā tiek izklāstīti kritēriju kopumi dizainparaugu izpaušanas internetā novērtēšanai un attiecīgie ieteikumi. Eiropas Preču zīmju un dizainparaugu tīklā esošie intelektuālā īpašuma biroji turpina sadarboties konverģences projektu kontekstā. Tagad tie ir vienojušies par trešo vienoto praksi attiecībā uz dizainparaugiem un desmito vispārējo praksi CP10, kuras mērķis ir noteikt kopīgus kritērijus, lai novērtētu dizainparaugu izpaušanu internetā, un sniegt ieteikumus par to. 

Projekta darba grupa, kuras sastāvā ir pārstāvji no sešiem dalībvalstu intelektuālā īpašuma birojiem, EUIPO, trīs lietotāju apvienības un pārstāvis no Eiropas Patentu iestādes cieši sadarbojās, izstrādājot kopējās prakses principus, pamatojoties uz iedibināto judikatūru un pašreizējo praksi un ņemot vērā no dalībvalstu birojiem, trešo valstu intelektuālā īpašuma birojiem un lietotāju apvienību saņemtās atsauksmes.

Vienotā prakse aptver aspektus, sākot no dažādu veidu pierādījumiem, kas ir pieņemami, lai uzrādītu internetā iegūtu informāciju, līdz konkrētiem ieteikumiem, kas saistīti ar tādu pierādījumu uzrādīšanu, kuri iegūti sociālo plašsaziņas līdzekļu tīmekļa vietnēs, tiešsaistes plašsaziņas līdzekļos, lietojumprogrammās vai no citiem tiešsaistes avotiem.

Izstrādātā dokumenta pamatā ir vispārējs pieņēmums, ka dizainparaugu uzskata par darītu pieejamu sabiedrībai, ja tas ir publicēts sakarā ar reģistrāciju vai demonstrēts izstādē, izmantots komercdarbībā vai kā citādi nodots atklātībā. Turklāt tiek ņemti vērā spēkā esošie izņēmumi attiecībā uz dizainparauga pieejamību internetā. Izstrādājot šo dokumentu, kur tas bija iespējams, tika ņemtas vērā jaunās un nākotnes tehnoloģijas.

Nodrošinot kritērijus, pēc kuriem novērtē dizainparaugu izpaušanu internetā, vienotās prakses pamatā ir ieteikumi par šādiem aspektiem:

  • iespējamie dizainparaugu izpaušanas avoti internetā;

  • pierādījumu veidi, ko izmanto, lai pierādītu izpaušanu internetā;

  • dažādi paņēmieni informācijas izpaušanas datuma noteikšanai;

  • izņēmumi attiecībā uz dizainparaugu pieejamību internetā.

Šī vienotā prakse ir publiskota ar kopīgo paziņojumu, lai sniegtu skaidrus un visaptverošus norādījumus par to, kā novērtēt dizainparaugu izpaušanu internetā un tādējādi palielināt pārredzamību, juridisko noteiktību un paredzamību. 

Šī vienotā prakse stājas spēkā 2020. gada 1. aprīlī.

Vairāk informācijas šeit >>>

 

Informāciju sagatavoja:

Lelde Saulīte - Rozīte
Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra
Informācijas pakalpojumu nodaļas
Projektu vadītāja - konsultante
Tālr.: 67220113
E-pasts: lelde.saulite-rozite@lrpv.gov.lv


cover