Parakstīts saprašanās memorands par sadarbību Autentiskuma pilsētu tīklā
Otrdien, 28. februārī, klātesot Liepājas radošo industriju, uzņēmēju, kultūras nozares, valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja saprašanās memorandu ar Patentu valdi par sadarbību projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls”.
Šis memorands paredz pašvaldības un Patentu valdes sadarbību ar mērķi veicināt Liepājas iedzīvotāju informētību par intelektuālā īpašuma aizsardzību, izglītojot autentisku produktu pirkšanas ieradumu ieviešanā ikdienā, kā arī popularizējot Liepāju kā pilsētu, kas atzīst autentiskas izcelsmes produktus un veic visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.
““Autentisks ir mūžīgs!” – ar šādu saukli Liepāja šodien kā vienīgā pašvaldība Latvijā pievienojās Eiropas “Autentiskuma pilsētu tīklam”, kas iestājas par oriģināliem, autentiskiem produktiem un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību. Liepāja ir gan kultūras, gan ražošanas pilsēta ar savu drosmīgu rokrakstu, spilgtām radošām personībām un spēcīgiem uzņēmumiem un iestādēm, kas savā ikdienā rada oriģinālus, unikālus mākslas darbus un produktus ar augstu pievienoto vērtību. Mums ir ar ko lepoties un par ko iestāties, popularizējot Liepāju kā autentisku Eiropas pilsētu gan vietējā, gan arī nacionālā un starptautiskā mērogā,” sacīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.
Memorands nosaka pušu pienākumus un atbildības, piedaloties un sadarbojoties projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls”, ko finansē Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs.
Projekta ietvaros paredzēts organizēt dažādus informatīvi izglītojošus pasākumus un aktivitātes ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību autentisku un īstu produktu un pakalpojumu nozīmei, viltotu preču atpazīšanai u.c. Galvenais mērķis ir ar dažādām publiskām aktivitātēm veicināt izpratni par oriģināla dizaina, autentisku produktu un pakalpojumu nozīmi.
“Ir gandarījums, ka Liepājas pašvaldība ir pirmā pašvaldība Latvijā, kura piekritusi piedalīties projektā un īstenot autentiskuma pilsētu tīkla aktivitātes. Liepājā ir spēcīgas radošo industriju saknes un veiksmīga mijiedarbība starp radošumu un ražošanu. Mēs esam pārliecināti, ka projekta ietvaros mums kopīgi izdosies vēl vairāk stiprināt Liepājas autentisko vērtību atpazīstamību starptautiski, kā arī ne mazsvarīgi – informēt Liepājas iedzīvotājus par iespēju šo vērtību aizsargāt un stiprināt izmantojot rūpnieciskā īpašuma tiesības. Tiks īstenoti arī dažādi pasākumi, lai apzinātu viltojumu nodarīto kaitējumu indivīdam un videi,” atzina Patentu valdes ditektors Agris Batalauskis.
Līdz šim projektā ir iesaistījušās septiņas Eiropas pilsētas – Saloniki un Mikonas (Grieķija), Sofija un Plovdiva (Bulgārija), Banska Bistrica (Slovākija), Madride (Spānija), Lisabona (Portugāle). Liepājas valstspilsētas pašvaldība ir uzaicināta dalībai projektā kā vienīgā pašvaldība no Latvijas.
Saprašanās memorands starp Liepājas valstspilsētas pašvaldību un Patentu valdi tika parakstīts Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunajā izstāžu zālē. Pasākuma laikā notika diskusija ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Patentu valdes, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pārstāvju, Valsts policijas, radošās uzņēmējdarbības u.c. saistošo nozaru pārstāvjiem.